Son 10 - 15 yıldır yaygın olarak kullanılan mail marketing firmaların dijital pazarlamasını ve doğrudan pazarlamasını sağlamaktadır. Firmaların kullanıcalarına müşterilerine ebülten hatırlatmalarını, duyurularını iletmesini, firma haberleri hakkında bilgi vermesini ayrıca indirimlerini, kampanyalarını ve promosyonlarını bilgi amaçlı mail adreslerine iletmesidir.

Maliyet avantajları; Doğru hedef kitleyle etkileşim kurulması ve doğru paylaşımla kısa süre içerisinde dönüş sağlaması bu dönüşle yapılan paylaşımın kazanç sağlanmasını gerçekleştirir. Hedef kitlenize ulaşırken maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Doğru Hedef Kitle; Doğru hedef kitleye, doğru zamanda doğru mesajı verdiğinizde, hedefe ulaşılmış demektir. Email marketing çalışmalarının en yüksek faydayı müşteri bağlılığının sürdürülmesine ve arttırılmasına yarar sağladığı asla unutulmamalıdır.

Marka Bilinirliği; Marka tanıtım ya da bilgilendirme çalışmalarının hedefinde satışları arttırmak, hedef kitle ile sıcak bir iletişim kurup sadık kitle yaratmak olduğu için yapılan çalışmanın veriminin ölçülmesi ve bu doğrultuda yeni hedefler belirleyerek gelecek planları oluşturabilmeleri açısından markalara fayda sağlıyor.

Spama Dikkat ; Doğru analiz edilmiş email gruplarına yapılacak gönderilerle satış getirisi elbette elde edilmektedir fakat sizi halihazırda tanıyan müşterileriniz bu grupları oluşturmalıdır. Email marketing çalışmasını yaptığınız grup sizden haberdar değilse (yani spam gönderi yapıyorsanız) verimlilik yüksek oranda düşecek ve maliyetler artacaktır.Spam Mail Nedir? Toplu gönderimlerde gönderilen mail adresinin izni alınmadan mail gönderilme işleme verilen genel adıdır. Spam gönderim belli bir amaçı olmayan listede yer alan ve karşı tarafın izni olmayan mail topluluğu ayrıca bu mail listesinden çıkış yapılabilmesi mümkün değildir.

Bir email gönderiminin spam olmaması için gönderenden izin alınmış olması ve istenildiği zaman listeden ayrılabilmesini sağlayan bir çıkış sistemini bulunması gerekir. Bu iki durum sağlandığında artık gönderiler spam gönderi olarak değerlendirilmemektedir.

Mail Marketing için nasıl yardımcı olabiliriz ?Müşteri temsilcimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başa Dön